Stolárstvo

Interiér-Exteriér, kvalita z dreva.

 • Stacks Image 42

  Caption Text

  Link
 • Stacks Image 48

  Caption Text

  Link
 • Stacks Image 49

  Caption Text

  Link

Stolárstvo: drevo interiér, exteriér.

Váš sen o príjemnom, pekne zariadenom a pohodlnom interiéry & exteriéry nemusí zostať iba snom... Navrhneme a vyrobíme nábytok na mieru podľa požiadaviek každého zákazníka – pre všetky typy obytných priestorov, ako sú: spálne, detské izby, obývacie izby, knižnice, kancelárie, ako aj šatníkové a vstavané skrine, kúpelne. V akom štýle chcete mať exteriér zariadený, čo všetko očakávate od tohto priestoru, to všetko vám pomôžeme zrealizovať. Jednoducho a rýchlo! Stačí len jeden telefonát alebo e-mail a môžete mať ten správny nábytok a doplnky na správnom mieste v krátkom čase. Kontaktujte nás!

Nábytok od nás splní Váš sen o bývaní, či už v modernom alebo provensálskom štýle. Svojou funkčnosťou a kvalitou poslúži mnohé roky.

Záhradné doplnky z dreva

Zaoberáme sa výrobou záhradného nábytku, altánkov, chatiek a predajom doplnkov do záhrad. Produkty, ktoré máme v ponuke sú z masívneho dreva a rozmery výrobkov vieme upraviť podľa požiadaviek zákazníka. Ďalej sa zaoberáme návrhom a výstavbou detských ihrísk a oddychových zón pre obce, školy a verejné priestranstvá. Všetky naše zariadenia detských ihrísk sú vyrábané v zmysle bezpečnostných noriem STN EN 11 76 a STN EN 11 77. Kontakt.

Drevené studne

Vyrábame drevené studne aj na mieru. Drevená studňa môže byť vyrobená z dreva, ako strešnú krytinu používame drevený palubovkový šindeľ, asfaltový šindel, alebo škrídlu, ktorá je už v cene studni. Ponúkame rôzne veľkosti od 40 cm do 230 cm.
Drevené studne vyrábame v rôznych rozmeroch, tu sa berie vnútorný priemer studne, pričom výšku prispôsobíme, aby to vyzeralo pekne. Pokiaľ máte záujem o studňu na mieru napíšte nám a radi Vám ju naceníme. Kontakt.
Drevené studne
Studňa so škrídľovou strechou
Studňa slúži na zakrytie zavlažovacieho systému. Vnútorný priemer je 100 cm, hrúbka steny 4,8 cm, výška 180 cm. Náter je prevedený 3 x kvalitnou farbou.
Drevené studne
Prestrešenie betónovej skruže na studni.
Studňa slúži na občasné ťahanie vody, pretože v nej je zabudované čerpadlo, ak by došlo k jeho pokazeniu dá sa vytiahnuť voda ručne... Na betónovej skruži je drevený poklop hrúbky 4,5 cm. Celková výška studne je 235-240 cm.
Drevené studne
Dekoračná studňa s 4 strannou strechou. Vnútorný priemer 100 cm, hrúbka steny 7,8 cm, výška spodku 60 cm a celková výška 220 cm. Studňa má otvárací poklop, je prevedná 3 x náterom farbou značky Belinka, odtieň orech. Možnosť hrúbky 4,8 cm a možnosť aj iných vnútorných priemerov.

Drevené mlyny do záhrady

Drevené mlyny do záhrady
Veterný mlyn
Je vyrobený z masívnej konštrukcie v tvare 6 uholníka, z hránolkov 4,5 x 6 cm. Drevená konštrukcia je napustená proti škodcom. Opláštená je palubovkami hrúbky 16 mm.Na strechu používame kanadský šindeľ alebo strecha je pokrytá palubovkami. Záleží na požiadavke zákazníka. Vrtuľa je umiestnená na 2 ložiskách pričom pri vetre sa otáča. Na vrch strechy je možnosť osadiť guľu alebo solárnu lampičku.
Veterný mlyn, je krásnym doplnom našich záhrad. Veterný mlyn je vyrobený z masívu, čo samo o sebe vypovedá o jeho trvácnosti, drevo sa nenabíja staticky, vydáva príjemnú vôňu a je chránený morením proti poškodeniu, škodcom a vonkajším vplyvom.

Veterný mlyn je vyrobený v odtieni podľa požiadavky zakazníka, je možné si vybrať z piatich rozmerov veterného mlynu 60, 80, 100, 160 a 200 cm. Veterný mlyn vyrobený z masívu má ďalšiu výhodu, že veľmi príjemne vyniká a pritom ladí s každou záhradou.

Dizajnéri sa snažili, čo najviac vystihnúť prírodu samotnú v podobe záhradného nábytku.

Náš záhradný nábytok skrášli vašu záhradu a dodá jej charakter súdržnosti s prírodou.

Kontakt.

Drevené mosty

Drevené mosty
Drevený mostík
Mostík ma dĺžku 200 cm a jedno zábradlie, šírka mostíka je 100 cm prevyšenie mostika je 15-17 cm. Možnosť výroby aj iných variant. Najviac žiadaný je mostík dĺžky 300 cm, ktorý ma 100 cm šírku, prechodovú šírku 80 cm a zábradlie po oboch stranách. Na jednom zábradlí sú 3 stĺpiky ktoré majú na vrchu guľu, ktorá slúži ako doplnok. Náter je prevedený 3 x kvalitnými farbami.
Drevené lávky sa stávajú v súčasnosti čoraz obľúbenejšími. Lávka, ktorá je vyrobená z kvalitného dreva vám skrášli prostredie a dodá vášmu jazierku estetiku. Lávky sa tiež stávajú doplnkom do okrasných záhrad.

Všetky naše produkty sú vyrobené z kvalitného dreva. Vybrať si môžete zo širokej ponuky drevených výrobkov a taktiež vám pomôžeme i pri stavbe drevených ciest, ktoré vás dostanú do nedostupných močaristých a bažinatých miest. Kontakt.

Doplnky do záhrady z dreva

Rebriňák
Rebriňák
Vozná dĺžka je 140 cm + 100 cm oja a šírka 55-60 cm. Dekoračný fúrik sa používa na skrášlenie záhrady, kde do rebriňáka si zákazníci dávajú bedničky s ťahavými kvetmi. Kolesá sú urobené tak, aby pri ťahaní sa otáčali. Možnosť aj iných rozmerov.
Rebriňák
Vozná dĺžka je 140 cm + 100 cm oja a šírka 55 - 60 cm. Dekoračný fúrik sa používa na skrášlenie záhrady, kde do rebriňáka si zákazníci dávajú bedničky s ťahavými kvetmi. Kolesá sú urobené tak, aby pri ťahaní sa otáčali. Možnosť aj iných rozmerov.
Sedacia borovicová zostava
Sedacia borovicová zostava
Zostava pre 8 osôb. Dĺžka 180 cm. Náter je prevedený 2 x Luxolom a 1 x Lakom proti UV-žiareniu.
Sedacia borovicová zostava
Zostava pre 8 osôb. Dĺžka 180 cm. Náter je prevedený 2 x Luxolom a 1 x Lakom proti UV-žiareniu.
Ružový oblúk
Ružový oblúk
Používa sa na popínavé ruže. Umiestnenie je možné nad chodník k jazierku alebo za vstupnú bránku. Výška 200 cm, hĺbka 60 cm a prechodová šírka 180 cm. Ružový oblúk je osadený na zabetónovaných železných nohách v tváre U. Hrúbka stĺpca 8 cm.
Ružový oblúk
Používa sa na popínavé ruže. Umiestnenie je možné nad chodník k jazierku alebo za vstupnú bránku. Výška 200 cm, hĺbka 60 cm a prechodová šírka 180 cm. Ružový oblúk je osadený na zabetónovaných železných nohách v tváre U. Hrúbka stĺpa 8 cm.
Uponkový kvetináč
Uponkový kvetináč
Hrúbka steny 2 cm, šírka 40 cm, dĺžka 80 cm, hĺbka 40 cm, výška 140 cm.
Uponkový kvetináč
Hrúbka steny 2 cm, šírka 40 cm, dĺžka 80 cm, hĺbka 40 cm, výška 140 cm.

Kuchyne na mieru z dreva

Kuchyne na mieru z dreva
Kuchyňa v znamení dreva, od podlahy až takmer po strop nepredstavuje extrém, ale práve naopak. V takomto priateľskom zložení ju nachádzame aj v mestách a nielen na horách a vidieku.

Príjemná vôňa, romantické vŕzganie a rôzne dizajnérsky prístupy z nej robia roztomilé miesta - jedinečné centrá vybraných domácností. Ak chceme zaručiť nadčasovosť kuchynskej linky, potom stavíme na rustikálny alebo minimalistický dizajn. Viac o "Kuchyne na mieru z dreva".

Drevo je vďaka svojej rozmanitej štruktúre krásne samo o sebe a preto mu nemusíme vnucovať za každú cenu zložité a ťažkopádne formy. Jednoduchá kuchynská linka porazí čas v prospech nás. Kontakt.

Detské ihriská z dreva

Detské ihriská z dreva
Detské ihrisko
Je vyrobené zo smreku. Detský domček má celkovú výšku 280 cm. Hranoly sú hrúbky 8 x 8 cm. Pod vežou je spravený odkladací priestor a je opláštený OSB doskou. OSB doska sa dá vymeniť za palubovky. Detské ihrisko má 1 detskú hojdačku, ale nie je žiadny problém spraviť 2. Šmýkačka má dĺžku 200 cm a je umiestnená vo výške 120 cm. Domček sa dá ukotviť na železné nohy v tvare U. Šmýkačka je spustená do pieskoviska, pričom piesok tlmí naraz pri šmýkaní. Pieskovisko má rozmery 140 x 140 cm a má aj odkladací priestor na hračky do piesku. Na vrchu je poklop, ktorý chráni piesok pred mačkami a psami.
Kvalitné a bezpečné drevené detské ihriská rôznych veľkostí aj cenových kategórii. Pri výbere detských ihrísk do nášho sortimentu vždy kladieme dôraz na dodržiavanie technologických a najmä bezpečnostných noriem platných na detské ihriská.

Drevo je veľmi obľúbené pri výstavbe detských ihrísk najmä vďaka svojej dostupnosti a minimálnemu vplyvu na životné prostredie. Z ekonomických dôvodov sa na výrobu ihrísk a hojdačiek používa najmä mäkké drevo. Na trhu môžete nájsť drevené ihriská a hojdačky z guľatiny alebo hranolov. Pri rozhodovaní o výbere by ste si mali byť vedomí hlavných rozdielov. Kontakt.

Detské ihrisko
Je vyrobené zo smreku. Detský domček má celkovú výšku 280 cm. Hranoly sú hrúbky 8 x 8 cm. Pod vežou je spravený odkladací priestor a je opláštený OSB doskou. OSB doska sa dá vymeniť za palubovky. Detské ihrisko má 1 detskú hojdačku, ale nie je žiadny problém spraviť 2. Šmýkačka má dĺžku 200 cm a je umiestnená vo výške 120 cm.
Domček sa dá ukotviť na železné nohy v tvare U. Šmýkačka je spustená do pieskoviska, pričom piesok tlmí náraz pri šmýkaní. Pieskovisko má rozmery 140 x 140 cm a má aj odkladací priestor na hračky do piesku. Na vrchu je poklop, ktorý chráni piesok pred mačkami a psami.

Altánky, prístrešky z dreva

Altánky, prístrešky z dreva
Altánok s čínskou strechou
Pôdorys altánku je 500 x 300 cm. Hrúbka stĺpcov je 10 x 10 cm a výška 220 cm. Zábradlie je vyrobené z hranolov 7 x 7 cm. Zadná stena zo severu je opláštená palubovkami, aby pri silnejšom vetre a prudkom daždi neprerušilo oddych. Krokvy na streche su lepené a vyrezávané, aby vytvorili čínsky štýl. Ako strešná krytina je použitý kanadský asfaltový šindeľ.
Záhradné altánky, prístrešky a drevené garáže: Vyrábame na mieru podľa Vašich požiadaviek, vymeranie, výkopové práce, betónovanie základových pätiek, montujeme drevené prístrešky na mieru so zastrešením aj náterom. Záhradné altánky vytvárajú príjemné súkromie pre posedenia alebo oslavy s priateľmi či rodinou, ktoré nemusíte prerušiť ani keď Vás prekvapí nepriazeň počasia. Ak máte záujem o altánok, či inú drevostavbu, nechajte si od nás vypracovať cenovú ponuku.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať napríklad cez náš kontaktný formulár, prípadne využite naše telefónne číslo: Kontakt.
Altánky, prístrešky z dreva
Drevená Pergola
Pergola je vyrobena z makkeho materialu zo smreka. Podorys je v tvare L, rozmery 600x800cm. Hranoly su v hrubke 16x16cm. Drevené žaluzie na prednej strane, služia –bránia priamemu slnečnemu žiareniu a zakryvaju priamy kontakt na terasu od susedov. Na vrchu pergoly je ukotvená železná konštrukcia z Joklov 5x3cm, na ktorú bude prilepené sklo hrube 1cm. Sklo je ako strešna krytina. Pergola bude obrastená hroznom.
Altánky, prístrešky z dreva
Drevený dvoj garážový prístrešok
Podorys 550x600cm. Hrúbka stlpou a tramov 14x14cm. Výška stĺpa 200cm.Krokva 10x8cm. Ako strešná krytina je použity poplastovaný plech, s plechovým olemovaním.

Zrubové domy a drevené domy

Zrubové domy a drevené domy
Zrubový dom.
Zrubové domy a drevené domy
Drevená chatka
Chatka je postavená na betónovej platni, ku ktorej bočné steny sú ukotvené pomocou profilov L a kotiev do betónu. Pôdorys chatky 400 x 300 cm. Terasa 140 x 300 cm. Výška bočnej steny 207 cm, výška v štíte 270 cm. Hrúbka steny 4,2 cm. Chatka je dovezená v demonte. Sú bočné steny, ktoré sa na mieste zošrubujú v celok. Rohy sú zakončené rohovými lištami. Na streche je použitá OSB doska 2,2 cm a na nej je asfaltový šindeľ. Možnosť zámeny OSB za palubovky a kanadský asfaltový šindeľ za lakoplastovaný plech. Podľa požiadavky dodanie aj drevenej podlahy 2,8 cm hrúbky.
Zrubové domy a drevené domy realizujeme predovšetkým podľa individuálnych predstáv a požiadaviek klienta. Naše zrubové domy, drevenice a drevené domy staviame z kvalitného sušeného hobľovaného smreka (masív alebo lepený profil) opracovaného dvojitou pero-drážkou. Hranoly sú v rohoch spojené krížovým spojom-zámkom.

Obvodové zrubové steny sú zateplené tepelnou izoláciou (drevitá vlna, kamenná vata, ovčia vlna atď). Zrubové domy sa vyznačujú veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami, vynikajú príjemnou vnútornou,, klímou ". Energetické parametre rodinných zrubových domov zodpovedajú v štandarde nízkoenergetickej stavbe. Drevené konštrukcie sú vyrábané z certifikovaných materiálov. Kontakt.

Drevené ploty a brány

Drevené ploty a brany
Drevené ploty a brány
Brána ma železnú konštrukciu na pohon. Na nej je opláštenie z hobľovaných a brúsených dosák hrúbky 2 cm. Dosky majú zub a sú prekladané na seba.
Chráňte svoj majetok skutočne elegantným spôsobom. Drevený plot výborne vyzerá a zároveň ochráni váš majetok pred nežiadanými návštevami. V našej stolárskej dielni vám vyhotovíme plot na mieru podľa vašich požiadaviek. K prirodzenej kráse drevených plotov a brán sa pripája aj ojedinelá záruka a služba. Vďaka metódam modernej výroby a povrchovej ochrany vo farbe, v materiáloch a v tvare, výber je nevyčerpateľný. Kontakt.

AKO SA STARAŤ O ZÁHRADNÝ NÁBYTOK

K najčastejšie vyhľadávaným doplnkom patrí drevený nábytok.

Drevený nábytok v záhrade vyžaduje starostlivosť. Tento tip nábytku je vhodné prikrývať a to hlavne v nepriaznivých vplyvoch počasia, ako je dážď a sneh. Vhodné je chrániť ho ošetrujúcim olejom. Drobné nečistoty na nábytku sa dajú ľahko odstrániť vodou alebo jemnou kefou. Ak by náhodou Vám nábytok zmokol, tak je potrebné ho osušiť handrou, aby sa nezničil.

V zimnom období je dôležité ho dobre uskladniť. A to v takých priestoroch, kde prúdi vzduch a je chránený pred mrazom. Keď je Váš záhradný nábytok vyrobený z kvalitného dreva a je na ňom kvalitný ochranný náter, tak nie je potrebné ho v zime odkladať a hlavné je ho nezakrývať fóliou, aby nezačal plesnieť.

Nábytok, ktorý máte v záhrade, je počas roka vystavovaný rôznemu počasiu, poveternostným vplyvom. Každý druh nábytku je háklivý na dážd, iný na mráz či pálivé slnko.

Nábytok vyrobený z teakového dreva môžeme ponechať vonku celoročne. Neuškodí mu mráz ani voda. Jeho vzhľad sa prejaví intenzívnym znečietením a to v zimnom období.

Kvalita drevených výrobkov sa znehodnocuje najmä pod snehom, preto je potrebné umiestniť nábytok tak, aby nebol vystavený priamo poveternostným vplyvom. V prípade, že to nie je možné výrobok niekde uskladniť, pomôže aj ochranná folia.

Výrobky z dreva

Výrobky z dreva vyžadujú náležitú starostlivosť.


Pre výrobok z dreva do exteriéru sa musí v prvom rade zvoliť vhodný materiál. Patrí sem hlavne to, aby drevo nebolo napadnuté červotočmi alebo hubami. Najlepšie je zvoliť ako prvý náter impregnáciu. Ako druhý náter je vhodné zvoliť základnú lazúru, a to lazúrovací lak, ktorý v dnešnej dobe je už proti ochrane a UV – žiareniu. Pri stavbách ako sú altánky je dôležité, aby boli natreté aj čapy hranolov, pretože pri ich nenatretí by sa tam skoro a ľahšie dostali červotoče.

Naše výrobky sú už u nás opatrené ochranným náterom, ktorý ich chráni pred namodraním. Pokiaľ chcete tento náter a červenkastý farebný odtieň dreva zachovať, doporučujeme Vám, aby ste suché a čisté drevo ešte pred montážou natreli vhodnou lazúrou, napríklad lazúrou Remmers A-idol HK.

Regeneračný náter sa má použiť podľa potreby. Pri používaní iných výrobkov, než tých, ktoré sme Vám doporučili, Vás prosíme, aby ste používali lazúru, ktorá je vhodná pre smrekovcové drevo, a ktorá obsahuje dostatočné množstvo farebných pigmentov (ochrana pred UV- žiarením). Okrem toho musíte dbať na to, aby použitá farba preventívne pôsobila proti hnilobe a namodraniu dreva. Okrem toho by mala lazúra obsahovať len veľmi malý podiel prírodného oleja (sójový, repkový, bodliakový, slnečnicový olej a pod.), pretože tieto materiálové komponenty môžu byť zdrojom živín pre plesne.

Natieranie smrekovca nie je v zásade potrebné. Pôsobením UV- žiarenia a poveternostnými vplyvmi dochádza k prirodzenému starnutiu dreva, na základe čoho drevo nadobúda prirodzenú strieborno-šedú patinu.

Naše výrobky z agátového a dubového dreva, ktoré neprešli žiadnou úpravou, sú vďaka svojej vysokej pevnosti, tvrdosti a trvanlivosti vhodné predovšetkým na paženie vonku.

Vďaka látkam, ktoré drevo obsahuje, sú takéto výrobky takmer rezistentné voči hnilobe, namodraniu a napadnutiu škodcami. Chemický ochranný náter nie je u takýchto druhov dreva potrebný. V priebehu prirodzeného starnutia dreva nadobúda drevo typickú striebornú-šedú patinu. Pôsobením dažďa a vlhkosti sa z dreva vyplavujú látky, ako napr. tanín, ktoré môžu spôsobiť hnedasté sfarbenie na hraničných plochách s iným materiálom, ako je drevo, pozinkovaný kov a kamenivo (podlahy, murované sokle, betón a pod.). Tieto látky sa dajú odstrániť len veľmi ťažko, v niektorých prípadoch vôbec, ale z biologického hľadiska sú však nepodstatné. Pokiaľ je drevo opatrené ochranným náterom zo všetkých strán, riziko je síce nízke, nie však 100 % vylúčené. Vylučovanie tanínu je prirodzenou vlastnosťou dreva a nemá žiadny vplyv na trvanlivosť dreva.

Jemná hrdza a brusný prach (z kameniva a kovu) môže na smrekovcovom, agátovom a dubovom dreve spôsobiť čierne škvrny. Dbajte prosím na to, aby sa pri montáži používali len skrutky, klince, kovania a pod., ktoré sú vyrobené z ušľachtilej ocele (V2A).

Drevo je prírodným produktom a pracuje vždy vtedy, keď je vystavené vplyvu veľkého rozdielu teplôt. V takýchto prípadoch sa drevo zmršťuje a zväčšuje svoj objem.

U jednotlivých druhov dreva sa okrem iného musia zohľadniť aj prirodzené vlastnosti dreva a jeho kvalita (tvorba trhlín, vylučovanie živice a hrče), tieto však nie sú žiadnym nedostatkom kvality, prípadne dôvodom na reklamáciu.

stolarstvo

Lukáš Hudák-DE-LUK
Hankovce 90
086 46 Hankovce
okres Bardejov
Mobil: 0940 891 674
Email: stolarstvo.hudak@gmail.com

Prečo Stolárstvo Hudák

Chceli by ste skrášliť váš exteriér & interiér? Tak u nás ste na správnej adrese! Prečo sa uspokojiť s jednoduchým nábytkom z pásovej výroby, keď môžete mať jedinečné dizajnové kúsky najvyššej kvality zhotovené priamo na mieru podľa Vašich predstáv a požiadaviek?

Buďte originálny a nechajte nás premeniť Vaše sny na skutočnosť... Neváhajte nás kontaktovať!